Ivan Kopčík
17

Ivan Kopčík

34 r., IT špecialista, 2 deti

Mgr. Ivan Kopčík, 34 rokov, 2 deti, IT špecialista/majiteľ programátorskej firmy

Som rodený Trnavčan, ktorý celý svoj život býva a žije v Trnave. Tento rok sme sa s rodinou presťahovali do krásnej časti Kamenný mlyn, ktorá nám prirástla k srdcu.

Motivácia pre kandidatúru

V detstve som vyrastal a žil na družbe, následne v dospelosti som sa presťahoval na prednádražie, ktoré ma svojimi možnosťami a potenciálom očarilo. Dnes žijeme v časti za traťou, Kamenný mlyn, kamenáč.

S manželkou máme dve prekrásne deti, pre ktoré je táto oblasť ako stvorená. Prechádzky alebo kŕmenie rybičiek sa stalo bežnou súčasťou našich životov.

Rád by som svojím zápalom, nadšením a skúsenosťami, prispel k rozvoju mesta a hlavne mestskej časti západ, prednádražie. O post mestského poslanca sa uchádzam s čistou intenciou pomôcť, posunúť a zlepšiť, miesto v ktorom budú vyrastať naše deti.

Aké novinky nás čakajú v kamenáči a na Prednádraží?

S tímom nás spája jednotný volebný program Za lepšiu Trnavu 2022. Tvrdo sme pracovali na programoch aj pre jednotlivé mestské časti a program, pre Trnava Západ je podľa môjho názoru perfektný. Za traťou nám, okrem iného, pribudne verejná sauna, gastro zóna, nové ihrisko, obrovský centrál park západ alebo rekonštrukcia depa. Sú to krásne projekty, ktoré si vyžadujú silný tím. Projekty z programu sú verejným sľubom, ktorý dodržíme a v najväčšej možnej miere zrealizujeme. Som rád, že môžem byť súčasťou takto silného tímu.

Pripravujeme architektonické súťaže:
 • Obnova rekreačnej zóny Kamenný mlyn vrátane kúpaliska s možnosťou celoročne využívaného areálu
 • Premena železničného depa na športovo-kultúrny priestor
Na tieto projekty už máme hotovú projektovú prípravu a čoskoro sa zrealizujú:
 • Dokončenie pumtracku (dráhy pre bicykle, kolieskové korčule, skateboardy a kolobežky na štreke)
 • Umiestnenie fotovoltaických panelov na školy a iné mestské budovy
Pokračujeme v projektovej príprave:
 • Revitalizácia športových areálov pri školách na Kornela Mahra a Andreja Kubinu a ich sprístupnenie verejnosti
 • Západné prepojenie medzi Hrnčiarovcami nad Parnou, Bielym Kostolom a Ružindolom
 • Severné prepojenie medzi Suchovskou a Trstínskou cestou
 • Dopravné prepojenie medzi Kollárovou a Bratislavskou
 • Revitalizácia priestoru na Ulici L. van Beethovena (pri budúcom pumptracku)
 • Prepojenie Tajovského a OC MAX – úprava dopravného koridoru
Pokračujeme v projektovej príprave:
 • Rekonštrukcia dopravného koridoru na Prednádraží – oprava povrchov Botanickej a Ovocnej ulice vrátane priľahlých parkovacích státí a chodníkov
 • Revitalizácia Parku Janka Kráľa a bezpečné usporiadanie koridoru chodcov a cyklistov
 • Revitalizácia dolného povodia a biokoridoru Parná - Medziháj
 • Vybudovanie zázemia s toaletami medzi kopcami na štreke pri detských ihriskách
 • Vybudovanie multifunkčného ihriska a miesta na venčenie psov v Kamenáči
 • Zavedenie regulácie statickej dopravy, ktorá zvýhodňuje obyvateľov s trvalým pobytom v rezidentskej zóne
 • Rozšírenie kapacít škôlky na Ulici Kornela Mahra – odkúpili sme zanedbaný areál bývalého detského domova, ktorý plánujeme upraviť
 • Nová verejná sauna v blízkosti splavu

Moje profesionálne skúsenosti

Kariéru grafického dizajnéra som začínal už na strednej škole, keď som designoval prezentačné stránky, e-shopy, plagáty a rôzne mikrostránky. Štúdiom aplikovanej informatiky na Univerzite Komenského som sa dostal k programovaniu a už v druhom ročníku som profesionálne programoval pre Rakúsku spoločnosť.

Moja odbornosť vďaka reálnej praxi rýchlo napredovala, a preto som sa rozhodol rozšíriť svoje vedomosti aj o oblasť manažmentu. Po úspešnom ukončení bakalárskeho štúdia som prestúpil na magisterské štúdium Fakulty manažmentu UK. Zmenou práce som obsadil pozíciu programátora v spoločnosti WebSupport, kde som sa postupne vypracoval do manažmentu na pozíciu šéfa vývoja (Chief Development Officer).

Moje povinnosti boli zamerané na výkon celého oddelenia a na starostlivosť o kritické systémy spoločnosti. Na mojich pleciach spočívala zodpovednosť za spokojnosť státisícov zákazníkov a plynulosť celej architektúry. Naučil som sa zvládať extrémny tlak a prácu pod stresom. Som človek, ktorý je schopný viesť ľudí svojím príkladom vďaka vysokej odbornosti, ktorá sa získava skúsenosťami.

Aktuálne vediem vlastnú spoločnosť For Best Clients zameranú na vývoj a tvorbu stredných až veľkých e-shopových riešení. Mám expertné skúsenosti s návrhom, poradenstvom a tvorbou komplexných riešení buď pomocou vlastného systému Grandus alebo od návrhu až po realizáciu na mieru. Staráme sa o chod, aktualizácie a expertné poradenstvo popredných e-shopových hráčov na Slovensku.

Do mestského zastupiteľstva kandidujem z úprimnej snahy pomôcť tvoriť z Trnavy lepšie miesto na život. Mojou motiváciou sú moje deti, ktoré sa snažím vychovávať, čo najlepším spôsobom a túžim po tom, aby vyrastali v krásnom meste, na ktoré budú hrdé a ktoré im poskytne, čo najvyšší komfort na život. Som si istý, že moje skúsenosti z komerčnej sféry dokážem zúročiť v prospech nás všetkých a našich detí.

Ak dostanem príležitosť, teším sa na výzvy, ktoré budú predo mnou stáť a najmä na výsledky svojej práce.

Volebný program Za lepšiu Trnavu 2022

Volebný program Petra Bročku a jednotného tímu nezávislých kandidátov na poslancov v komunálnych voľbách v Trnave v roku 2022.

Práca prináša výsledky

Obyvatelia Trnavy vidia a cítia, že v porovnaní s inými mestami napredujeme obrovským tempom. Je to výsledok našej spoločnej snahy, nie úspech jednotlivca. Pripravili sme pre vás 2 brožúry, v ktorých sme popísali, čo sa za posledné štyri roky podarilo začať, pripraviť a zrealizovať.

Podpora rodiny, generácií, vzdelávania a športu

Borozura 1Brožúru otvoríte kliknutím na obrázok

Zeleň, klíma, odpad, verejný priestor a doprava

Borozura 2Brožúru otvoríte kliknutím na obrázok