Matúš Rojko
23

Matúš Rojko

39 r., špecialista cenotvorby, 2 deti

Ing. Matúš Rojko, 39 rokov, 2 deti, riadiaci pracovník v oblasti cenotvorby telekomunikačných služieb

Pri otázke po skončení vysokej školy, či sa presťahovať za prácou do Bratislavy, alebo dochádzať každý deň z Trnavy, bola voľba od začiatku jasná. Trnavu mám rád, vždy ma fascinovala svojou históriou, zaujímavou architektúrou na každom kroku i pohodovými ľuďmi. Stále verím, že je to mesto, ktoré má svojim obyvateľom i návštevníkom čo ponúknuť.

Páči sa mi trend, ktorý Trnava v ostatných rokoch nabrala, a zároveň som presvedčený, že vždy je priestor urobiť naše mesto ešte príjemnejším, krajším, zelenším… jednoducho lepším na život pre nás a aj pre budúce generácie.

Chcem prispieť k zlepšeniu kvality verejných priestorov a tým k formovaniu mestskej kultúry a spôsobu, akým sa my obyvatelia správame nielen k svojmu okoliu, ale aj jeden k druhému. Verejný priestor je dnes dôležitejší ako kedykoľvek predtým. Stratégia prístupu k nemu predstavuje pre mňa prioritu – jeho kvalitu a jedinečnosť pokladám za hnací motor rozvoja mesta. Sieť ciest, ulíc, námestí a parkov má odzrkadľovať také mesto, v akom chceme žiť, a charakter jednotlivých častí Trnavy má byť prepojený do jedného harmonického celku.

Mobilita je základnou funkciou verejných priestranstiev, ktoré tvoria kostru mestskej štruktúry. Mojím cieľom je, aby mesto plnilo svoj účel pre všetkých účastníkov cestnej premávky – chodcov, cyklistov, vodičov áut i cestujúcich v MAD tak, aby sa nikto necítil byť na okraji záujmu. Uspokojiť potreby všetkých obyvateľov mesta hneď a naraz nie je síce reálne, ale krok za krokom sa dá nájsť kompromis na prijateľné riešenie problémov, ktoré trápia nás všetkých.

Volebný program Za lepšiu Trnavu 2022

Volebný program Petra Bročku a jednotného tímu nezávislých kandidátov na poslancov v komunálnych voľbách v Trnave v roku 2022.

Práca prináša výsledky

Obyvatelia Trnavy vidia a cítia, že v porovnaní s inými mestami napredujeme obrovským tempom. Je to výsledok našej spoločnej snahy, nie úspech jednotlivca. Pripravili sme pre vás 2 brožúry, v ktorých sme popísali, čo sa za posledné štyri roky podarilo začať, pripraviť a zrealizovať.

Podpora rodiny, generácií, vzdelávania a športu

Borozura 1Brožúru otvoríte kliknutím na obrázok

Zeleň, klíma, odpad, verejný priestor a doprava

Borozura 2Brožúru otvoríte kliknutím na obrázok