Katarína Ďurková
4

Katarína Ďurková

44 r., VŠ pedagogička, 5 detí

PhDr. Katarína Ďurková, PhD., 44 rokov, 5 detí, VŠ pedagogička na Fakulte masmediálnej komunikácie UCM v Trnave

Pracujúca mama, ktorá, ako všetky mamy, bojuje s časom. Som človek, ktorý nezištne pomôže – tak sa vlastne začal aj môj vzťah k cyklistike.

Nečakala som, kým ma budú prosiť a ponúkať, priamo na akcii som si doslova vyhrnula rukávy a dala sa do roboty. Možno mám zmysel pre rýchlu orientáciu, čo bude v konkrétnej chvíli užitočné, väčšinou som sa však veľmi rýchlo zaradila a spolupráce boli úspešné. Väčšina z nich fungovala na báze dobrovoľníctva z mojej strany. Viedli ma k tomu moji rodičia a ja vlastným príkladom vediem rovnako svoje deti – tie vlastné i školské: vrátiť spoločnosti či komunite časť toho, čo dostali. Nejde len o financie alebo materiál, ale aj o čas a aktivitu. Takýto prístup považujem za alfu a omegu medziľudského fungovania. 

Začínala som ešte kedysi dávno prácou vo farskej komunite, pokračovala som napríklad organizovaním UCM Night Run a konferencií so študentmi. Bolo to ešte v čase, keď sa toho v Trnave až tak veľa nedialo. Chceli sme priniesť život a aktivity, aby Trnavčania cítili prítomnosť mladých študentov v meste. Neskôr som pomáhala mládežníckemu cyklistickému klubu v Trnave a postupne som participovala aj na veľkých, pre Trnavu reprezentačných športových akciách: na pretekoch domácej súťaže v cyklistike, dvoch ročníkoch majstrovstiev Európy v cyklokrose spojených s Cajgelvíkendom či pretekoch Okolo Slovenska a spoločnom šampionáte v cestnej cyklistike. Aj týmto sa chcem poďakovať mojej rodine a blízkym za trpezlivosť a pomoc v daných chviľach.


Mojimi silnými stránkami sú pracovitosť, nasadenie a vytrvalosť, zachovanie pokoja aj v kritických momentoch a tiež schopnosť aktívne načúvať a vidieť veci pozitívne. Som si vedomá aj svojich nedostatkov a usilujem sa na nich pracovať. 

Volebný program Za lepšiu Trnavu 2022

Volebný program Petra Bročku a jednotného tímu nezávislých kandidátov na poslancov v komunálnych voľbách v Trnave v roku 2022.

Práca prináša výsledky

Obyvatelia Trnavy vidia a cítia, že v porovnaní s inými mestami napredujeme obrovským tempom. Je to výsledok našej spoločnej snahy, nie úspech jednotlivca. Pripravili sme pre vás 2 brožúry, v ktorých sme popísali, čo sa za posledné štyri roky podarilo začať, pripraviť a zrealizovať.

Podpora rodiny, generácií, vzdelávania a športu

Borozura 1Brožúru otvoríte kliknutím na obrázok

Zeleň, klíma, odpad, verejný priestor a doprava

Borozura 2Brožúru otvoríte kliknutím na obrázok